Jedną z najważniejszych zalet napinanego sufitu jest szybki montaż. Sufit montuje się bardzo szybko i po montażu nie zostaje ani trochę brudu i śmieci. Czas na zamontowanie sufitu zależy od wysokości sufitów, od powierzchni pokoju oraz właściwości napinanego sufitu.
Systemy mocowań sufitów napinanych
- Harpunowy
- Klipsowy
- Klinowy
Harpunowy system mocowania oznacza, że płótno mocuje się do profilu za pomocą specjalnych haczyków „harpuny”. Klipsowy system mocowania używa się tylko dla sufitów z tkaniny. Ta technologia jest popularna dzięki swojej naturalności i nie wymaga wykorzystania specjalnego urządzenia. Klinowy sposób mocowania sufitu potrzebuje dobrego podejścia do każdego detalu i nie jest bardzo łatwym, ale daje możliwość realizować fantazje architektoniczne i idee designerów wszelkiej złożoności, pozwala na zmiejszenie odstępu, tym samym pozostawia wysokośc sufitu niezmienną.
Etapy montażu
Pierwszy etap to wybór sprawdzonej firmy, która zajmuje się montażem napinanego sufitu. Przy wyborze firmy należy uwzględnić, czy firma posiada zawodowe umiejętności, certyfikaty, a także duże doświadczenie w pracy. Wymiarów powinni dokonywać tylko doświadczeni fachowcy, żeby uniknąć jakiegokolwiek błędu przy przeliczeniu rozmiaru sufitu. Kolejny etap to oznaczenie pomieszczenia i zamontowanie profilu. Płótno rozgrzewa się za pomocą specjalnej nagrzewnicy i montuje się na profilu.
Samodzielny montaż
Samodzielne mocowanie sufitu napinanego powoduje różnego rodzaju wady i błędy, a także wymaga specjalnego urządzenia i doświadczenia. Dlatego nasza firma Delux-M nie proponuje samodzielnie mocować sufitu napinanego.
Doświadczeni fachowcy firmy Delux-M zrealizują wszelkie prace jakościowo i szybko wraz z udzieleniem gwarancji na długi termin.
Montujemy sufity na terenie całej Polski. Dostarczamy wszystkie niezbędne materiały.
Montaż sufitów napinanych krok po kroku
Pierwszym krokiem jest określenie poziomu sufitu za pomocą lasera. W odniesieniu do poziomej linii wyznaczonej przez urządzenie należy narysować linie pomocnicze, które będą wskazywać poziom montowanego sufitu. Warto dodać, że linie pomocnicze, ze względu na różnicę w wielkościach warstwy sufitowej i tylnej ściany listewki montażowej muszą być podniesione o ok. 3 cm. Drugi etap to instalacja profili nośnych. Trzeba kierować się wytyczonym poziomem sufitu i przyciąć listwy zgodnie z wymiarem ścian, a następnie wyznaczyć miejsca ich kotwienia, wywiercając regularne otwory. Listwy powinny być też dostosowane do narożników i kształtu ściany (najczęściej pod kątem 45°).
Czytaj więcej
Trzeci etap polega z kolei na rozwieszeniu całej powłoki sufitu – podwieszeniu jej na poszczególnych klamrach przymocowanych do narożników wnętrza. Następnie, w pomieszczeniu należy wytworzyć temperaturę od ok. 45-70°C przy pomocy nagrzewnicy gazowej. W takich warunkach materiał użyty do konstrukcji sufitu będzie elastyczny i łatwo da się napiąć na listwy konstrukcyjne. Aby uniknąć uszkodzenia materiału, do wpięcia najlepiej użyć właściwie wyprofilowanego narzędzia. Już po napięciu sufitu ważne jest wypełnienie luki pomiędzy sufitem a ścianą listwami maskującymi. Warto dodać, że jeśli zastanawiają się Państwo nad wykonaniem konstrukcji takiej jak sufity napinane montaż powinien być przeprowadzony przez profesjonalną firmę ze względu na skomplikowaną instalację oraz możliwość uszkodzenia materiałów.